Чортківські інженери створюють технологічне диво

Переглядаючи новини по телевізору або читаючи їх в інтернеті, сидячи дома на карантині, видається все в Україні зупинилося: крамнички та ринки, сфера послуг та розваг. Малий бізнес, що повільно помирає без роботи, як пацієнт без кисню. Здається, країна не просто стоїть, а повільно скочується назад.

Тривожно за економіку – навіть тим, хто від неї далекий, адже це робота та дохід, від яких залежать життя сотень тисяч українських сімей. Виглядає, що ці маленькі об’єкти – все, що було дієве в Україні, можливо за винятком заробітчан.

Та поки Ви знову не поринули в депресивні роздуми, які так успішно навіює телебачення, хочеться голосно сказати:

Ми забули, що бувають і хороші новини. Позитивні. Про важливе. Про Чортків. Про суперкорисні інновації для життя та промисловості, які створені з думкою про майбутнє, з думкою про екологію.

ПЕРСПЕКТИВА Є і вона не далеко за кордоном, чи у великого бізнесу та підприємствах, що належать депутатам та можновладцям або закордонним інвесторам.

І в Чорткові є інтелектуальний потенціал, а не лише торгівці та дрібні бізнесмени.

Є бізнеси, що дійсно ПРАЦЮЮТЬ, випускаючи високотехнологічні готові продукти,  руйнуючи тим самим стереотипи, що Західна Україна – це  в основному дешева робоча сила та продукція сільського господарства.

Започатковуємо цикл ПОЗИТИВНИХ НОВИН про успішні підприємства та людей Чортківщини.

Сьогодні хочемо познайомити Вас з  ТОВ ОРГАНІКА, а особливо з його інжиніринговим напрямком, який добре знають у світі, а от у Чорткові він маловідомий широкому загалу.

Отож, поїхали знайомитися?

Поки нам кажуть сидіти вдома, віддаляємося від сумних реалій, не забуваючи про маски. Перед очима – нові, стильні, сучасного промислового дизайну, будівлі.

Зовсім поряд з Чортковом ТОВ ОРГАНІКА активно освоює новий напрям машинобудування – створення високотехнологічних ліній для очистки стоків, з використанням надсучасних мембранних технологій.

Загалом підприємству вже близько двадцяти років. Від проектів на майданчиках замовника до власного виробництва ОРГАНІКА йшла впродовж 7 років.

За цей час виробили чіткий, а головне ефективний алгоритм роботи із замовниками. Після вивчення запиту, аналізу технологічних середовищ – виїзд наших інженерів на об’єкт з відповідним пілотним обладнанням, демонстрація якості та розробка ТКП.
Перший інжиніринговий проект компанія виконала у Євросоюзі 12 років тому. 

Впродовж цього часу вдавалося вигравати тендери у великих корпорацій з Австрії, Німеччини, Туреччини та США. Переважали їх в гнучкості інновацій з прив’язкою до невеликих переробних підприємств, у показниках вартості. Є кілька проєктів відомих європейських компаній, які доводилося вдосконалювати нашим спеціалістам.

– Закордонні замовлення уже більш звичні, ніж свої, українські. Чудові рішення вдалися на біоетанольних заводах Європи(з виробництва біопального). Їх робота стала ефективнішою: наші фахівці сприяли проектуванню технологічного переоснащення основного виробництва. От і зараз ведемо технологічний проект будівництва сучасного біоетанольного заводу.

Тому в ОРГАНІЦІ знають: не все найкраще, що закордонне. Особливо це стосується фахівців: інженерів, ІТ-шників, технологів та інших

– У нас тут – кращі монтажники, зварники, ІТ-шники, інженери різних напрямків.

Більшість їх за комп’ютерами, – з неприхованою гордістю ділиться керівник Органіки.

- Хтось із хлопців повернувся з закордону, був там цінним працівником, але працює тепер у нас.

Он хлопці – провідні спеціалісти, вихідці з «успішно розваленої державою» спиртової галузі. Вони і складають кістяк фірми.

Переважно молоді хлопці.

Чого їм за кордон їхати?
Робота не припиняється, всі зайняті, на нас не звертають жодної уваги. Кожен – на своєму місці.

Ось вони – творці ідеї, що вагон різних деталей перетворює на технологічне диво. Реальне і необхідне сьогоденню. За цією заглибленістю в роботу можна дотично судити і про матеріальне зацікавлення персоналу, про що так і не відважилась запитати керівника.

Повернімося до проблеми забруднення.

Йдеться про розділення складових на молекулярному рівні – такими рішеннями користуються в NASA, для проєктів забезпечення життєдіяльності людей на космічних станціях. Промислові стоки концентруються, а

Якщо зовсім простою мовою, то: заливаючи в цей комплекс цистерну рідких відходів виробництва – отримуємо на виході майже повну цистерну чистої води, готової до вжитку, і менше 10 відсотків акуратно зібраних концентрованих відходів. Так шкідливі стоки після переробки стають, наприклад, кормом для тварин, або корисним добривом для угідь, залежно від профілю виробництва.
Жодних запахів, кіптяви і бруду в приміщенні. Весь процес і показники контролює високоінтелектуальна автоматизована система управління, персонал залучається в рідкісних випадках, лише для профілактичних робіт.

Звучить як казка, а діє наяву.

ОРГАНІКА також вдосконалює напрямки очищення технологічних середовищ та їх концентрування – на рівні інжинірингових проектів зі значним економічним ефектом, виключаючи важку ручну працю, зберігаючи довкілля. Відтепер тут готові втілювати усе це в металі – на власному виробництві.

– Комплекс має кілька ступенів очистки. Все розробляється індивідуально для кожного підприємства, залежно від характеристик стічних вод. Здатний очистити стоки харчових та переробних підприємств: етанольної, крохмалопатокової, м’ясопереробної, олійно-жирової, молочної промисловості… Перелік можна продовжити.

Працює без фізичних зусиль людини, керується власним програмним забезпеченням. Передбачає резервну роботу і безпечний сервіс, без зупинки процесів. Всі деталі та складові мають європейський сертифікат якості. Новостворений комплекс зараз, на етапі пусконалагоджувальних робіт, проходить атестацію у відповідних європейських інституціях на відповідність стандартам ЄС, з правом маркування знаком СЕ.
Нанотехнології – не вартісна забаганка, а вимога часу. Епохи, коли природа вперто нагадує про себе звідусіль, і сховатися від своєї безвідповідальності людству вже немає куди.

За кордоном промисловість працює системно. Витрати енергії, споживання води, очистка промислових стоків – про це ретельно дбають як самі підприємства, так і уряди держав, компенсуючи екологічні проєкти фінансовими грантами.

– У них не просто є усвідомлена відповідальність: є чіткі «правила гри», вони – для всіх, вони непорушні.

Промислові зони, індустріальні парки з доступом до комунікацій, ефективне управління ресурсами дають результат, – розповідають спеціалісти ОРГАНІКИ про досвід роботи в європейських країнах.

– Ми бачимо: це працює. Хочеться, щоб і Україна нарешті зрозуміла, що потрібно змінювати підходи невідкладно.

Відповідальність перед довкіллям настає просто вже. І уникнути її не вийде. Знищення екосфери у всіх її проявах вже призвело до змін клімату і катастрофічного зменшення водних ресурсів. Земля наш єдиний дім.

Якщо не будемо її берегти, ніяким ефективним виробництвом, жодним бізнесовим проектом уже неможливо буде «відкупитися».

Ідея, що оживляє сталь

Просто зараз триває народження «Лінії очистки стічних вод…».

Ось воно – практично готове індустріальне диво.

На моїх очах: обладнання, трубопроводи, сплетіння провідників, кераміки, полімерів і різних виконавчих механізмів та датчиків, що день за днем перетворюються на розумний виробничий комплекс. Уже сам вигляд вражає – впорядкованістю складної будови та промовистим блиском металу. Дивує якість виконання робіт, чистота і розмірений виробничий шум. Тут, як у вулику: кожен заклопотаний у своєму процесі. Всі в масках, хоч це й досі незвично.
Пандемія і карантин внесли деякі незручності в роботу. В Органіці протистоять поширенню вірусу: персонал працює згідно відповідних інструкцій, маски – у вільному доступі. Вранці та ввечері – обробка території та цеху належними реагентами.

Адже припиняти роботу не можна: результат важливий для всіх.

– Ми збирали складові практично по цілому Євразійському континенту. – ділиться керівник підприємства. – Шукали найкраще, сертифіковане.

Ось ця неіржавіюча сталь – найкраща в світі.

Обладнання та комплектуючі: Австрія, Південна Корея, Німеччина, Іспанія, Китай, Польща, Італія…

Метал і труби: Фінляндія, Швеція, Малайзія, Чехія, Данія… – Керівник демонструє далеко не повну географію комплектування виробничого комплексу.

З першого разу всього й не запам’ятаєш.
– Дуже шкода, що в Україні практично не виробляють якісних і сертифікованих міжнародними стандартами матеріалів та обладнання. Пишаємося, що головне процесне обладнання розробили наші проєктанти. Його виготовлено тут, у цьому цеху.

Ми попрохали працівників зняти маски під час фотосесії

Ще через місяць усе це розберуть, як дитяче «лєґо», щоб знову скласти – вже на переробному підприємстві однієї з провідних держав Євросоюзу.

Новостворений комплекс зараз, на етапі пусконалагоджувальних робіт, проходить атестацію у відповідних європейських інституціях на відповідність стандартам ЄС, з правом маркування знаком СЕ.

P.S. Повертаючись з Органіки, збираю думки докупи. Про довкілля, про загрози, і про людей, які досягають таких крутих результатів попри все, не втрачаючи оптимізму.
Коли проблема стає можливістю, українська ідея – рятівним колом для довкілля, а інтелектуальний продукт – перспективою для економіки, починаєш вірити – не все так погано.

 

Чому обирають нас?
Єдиний в Україні КОМПЛЕКСНИЙ підхід до очистки будь-яких промислових стоків.
Вартість послуг економічно вигідна у порівнянні з вартістю аналогічних робіт, проведених конкурентами з Європи
Проведення попередніх досліджень та інжинірингу з власним пілотним устаткуванням.
15 років досвіду роботи в даних сферах.
Використання найновіших технологій на основі НЕбіологічних методів очистки.
Встановлення устаткування та інжинірингові рішення на максимально компактній території.